הדברת קרציות

הדברת קרציות היא שילוב של שימוש בכימיקלים, ושיטות שליטה ללא שימוש בכימיקלים בסביבת ביתך, כמו גם על הכלבים שלך.

הדברת קרציות לא כימית

הדברת קרציות לא כימית חייבת להיות משולבת עם שיטות הדברת קרציות כימית. שיטות הדברת קרציות הלא כימית יורידו משמעותית את בעיית הקרציות.

שמירה על דשא ועשבים נמוכים באיזורים שורצי קרציות, מגבירה את ייבוש המזון של הקרציות במהלך מזג אוויר חם ומעודדת מציאת מקומות מחייה אלטרנטיבים אשר הודברו עם חומרים ל הדברת קרציות.

סילוק של קני ציפורים נטושים יוריד משמעותית את מספר הקרציות ( כמובן יש לוודא שהקן באמת נטוש כדי לא לפגוע בציפורים ובעיקר אפרוחים).

סילוק של זבל וחורבות ג'אנק מהחצר גם עוזר מאד להדברת קרציות.

איטום ומיסוך של נקודות הכניסה לבית או למבנה יעזרו מאד בהדברת קרציות בבית ומחוצה לו, כמו גם איטום סדקים וחורים בהם הקרציות נוהגות לשהות בתוך הבית ומחוצה לו יסייע בהדברת הקרציות.

שינוי סביבת המגורים הטבעית של הקרציות מאד חשובה בהדברת קרציות. מכיוון שקרציות לא יכולות לקפץ או לעוף אל המארח שלהם הם צריכות לטפס על אובייקטים גבוהים (גדרות גבוהים, צמחים וכו'..) ולחכות שמארח פוטנציאלי יתקרב אליהם. כאשר הם מזהות אותו הם מפילים את עצמם אל המארח ונדבקים אליו.

צמחייה גבוה לא רק נותנת לקרציות גישה נוחה יותר אל המארח גם מונעת שימוש נרחב וכיסוי יסודי להדברת קרציות, כי חומרי הדברת קרציות עליהם נהרסים מהשמש.

הקרציות גם יכולות לזהות ריסוס של חומרי הדברת קרציות על החלק העליון של העלה ולהסתתר בחלק התחתון לכן יש לרסס את שני צידי העלה. גדר שורות מלאה עשבים היא גם מקום מסתור לקרציות ולמזיקים נוספים לכן יש לגרוע את הגורמים שצוינו למען הצלחה בהדברת קרציות.

הדברת קרציות על כלבים

 

כלבים בדרך כלל יתפסו קרציות כאשר הם משוטטים באיזורים מיוערים או מגודלים יתר על המידה וכאשר הם מטיילים בפארקים.

בשיאה של עונת הקרציות, צריך להגביל את גישת הכלב לאיזורים כאלה.

חומר הדברת קרציות של חברת פרונטליין נמצא יעיל ויש להשתמש בו באיזורים שבהם הכלב נחשד כנגוע בקרציות. סקירה יסודית של פרוות הכלב וניקוי והדברת קרציות בעזרת חומרים שונים תחוף של מקום השינה שלו גם מומלצים מאד. יש לדעת כי חייבים לטפל בכלב כדי למנוע את היצמדות הקרציות אליו.

סיכום הדברת קרציות

טפל באיזורים מחוץ לבית שבהם המשפחה או הכלב שלך עלולים לשהות ולבוא במגע עם קרציות, וטפל בתוך הבית במקומות שבו קרציות יכולות להימצא בעזרת חומרי הדברת קרציות, לאחר חומרי הדברת הקרציות שים חומרים מונעי קרציות בחורים, סדקים, מיטת בעלי חיים ומקומות נוספים בהם קרציות יכולות להתחבא, חזור על הפעולות תוך 7-10 ימים כצריך. כדי להצליח בהדברת קרציות יש קודם כל להשתלט על הקרציות שעל הכלב, אפילו על כלבים שלא נכנסים הביתה אך בני משפחה באים במגע איתם.

לייעוץ נוסף, חומרי הדברת קרציות או שירות הדברת קרציות יש לפנות למדביר מומחה להדברת קרציות.

הכותב הוא יקי שמואלי באג הדברה ירוקה,  www.bug1.co.il

כל פתרונות ההדברה לבית ולעסק, מאגר מידע בתחום הדברת מזיקים.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: