הדברה ירוקה

הגדרה ל הדברה ירוקה

אחת הבעיות בשיווק ירוק הוא שאין הגדרה מדויקת על מה ירוק ומה לא, כך שאנשים יכלו לתת פחות או יותר את ההגדרה שלהם של מה ירוק במוצרים או בשירותים. בעל בית עשוי לשכור חברה שמבטיחה להתקין מוצרים ירוקים או לעשות עסקים בצורה ירוקה, ויצפה לתוצאה שונה ממה שהחברה תספק לו במציאות.

אפשר להסכים כי הרעיון הירוק הוא מאמץ לצמצם השפעות שליליות על הסביבה והגברת הבטיחות של בני אדם ובעלי חיים. זוהי בהחלט מטרה ששווה ללכת עליה, והדברה ירוקה תוך שימוש ב מוצרי הדברה ירוקים מנסה לעשות בדיוק את זה, ואילו באותו זמן להמשיך ולספק את מטרות ההדברה המקוריות לטובת בתינו, המזון שלנו, והבריאות שלנו.

תיאום ציפיות ירוקות בין המדביר ללקוח בהדברה ירוקה

 

חשוב עבור המדביר והלקוח לסכם מה הלקוח רוצה ומה הטכנאי יספק לפני ההדברה הירוקה. בעל הבית עשוי לרצות כי  יהיה שימוש רק בחומרי הדברה טבעיים בלבד או אולי אפילו ללא חומרי הדברה כלל, קיימות הרבה אפשרויות, וצריך שיוסכם מראש.

חשוב גם כי בעלי בתים יבינו מהי "הדברה", ושהיא כוללת דוחים, חומרים ביולוגיים, פרומונים במלכודות, רגולטורי צמיחה, וחומרים רבים אחרים המשמים כדי להרוג, להדוף, למנוע, או בכל דרך אחרת להיפטר ממזיקים. אפילו מוצרי ניקוי נחשבים במדינות רבות, כמו חומרי הדברה, ובצדק, שכן מטרתם היא להרוג חיידקים, וירוסים, חיידקים אחרים שעלולים לגרום למחלה. ה -EPA  (משרד להגנת הסביבה האמריקאי) נותן הגדרה של מה מהווה "הדברה", ואת אלו סוגים של מוצרי נכללים בהגדרה זו.

ניהול הדברה ירוקה משולבת IPM

 

נעשה כראוי, ניהול הדברה ירוקה משולבת מתחיל עם בדיקה כדי לזהות את נוכחות המזיקים, זיהוי ודאי של המזיק, לא משתמש בכימיקלים מזיקים אלא אם כן המזיק נוכח, ולאחר מכן מזהה איזה תנאים קיימים מעודדים סביבת מחייה ותמיכה למזיק.  לאחר מכן בהדברה ירוקה נעשה מאמץ כדי לחסל את אותם תנאים התורמים, לחסום את הגישה למבנה עם עבודת הרחקה טובה, ולתקן את כל בעיות התברואה. לאחר יישום של כל השלבים האלו בהדברה ירוקה יתכן ויהיה צורך בשימוש של חומרי הדברה נוספים כדי להסיר את כל המזיקים הנותרים.

זה המקום שבו הלקוח יכול להיות מעורב בהדברה הירוקה, וככה יכולים לעזור להקטין את הצורך בחומרי הדברה.  כל סוגי המזיקים וחרקים בפרט, צריכים למצוא מזון, מים, מחסה על רכושם, ביטול כל אלה יהיה צעד חשוב בחיסול המזיקים.  רוב המזון של המזיקים עשוי להיות קשור לתברואה לקויה, וכתוצאה מכך לבעיית זבובים, תיקנים, נמלים, ואפילו מכרסמים.

מים יש לייבש איפה שלא צריך, כגון ביבי גשם פקוקים, צלחות מתחת עציצים, או דליפות מן הצנרת . מקורות מים אלו מעודדים את נוכחותם של יתושים, מקקים, מכרסמים, וחרקים רבים המחפשים לחות ופטריות.

 

מיהו מדביר ירוק ?

מדביר ירוק הוא לא רק מדביר המשתמש בשיטת ה IPM או משתמש בחומרים ירוקים בהדברה ירוקה. צריכה להיות גם התייחסות לכל הבעיות של אנרגיה ושימור דלק, מיחזור, וכו… מדביר אשר עושה עבודה טובה בחיסול המזיקים בצורה אחראית, אבל משליך חומרי פסולת שלא כדין, הוא לא מדביר ירוק ולא עושה בעצם הדברה ירוקה.

הדברה ירוקה היא גישה מצויינת להתמודדות עם מזיקים, איך זה יעשה בדיוק על הרכוש שלך תלוי בך, מומלץ לדון עם מדביר מקצועי המתמחה בהדברה ירוקה ובעל נסיון בתוחום ההדברה הירוקה על הפתרון המועיל והיעיל בשבילך.

הכותב הוא יקי שמואלי באג הדברה ירוקה,  www.bug1.co.il

כל פתרונות ההדברה לבית ולעסק, מאגר מידע בתחום הדברת מזיקים.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: